Červenec 2011

Vysvětlení

27. července 2011 v 23:15
Ahoj, možná se divíte proč mám pořád staré záhlaví a nic se tady neděje ...

No je to fakt, vím to, bohužel není moc času blog spravovat, ale určitě si ho někdy udělám a vše dám do kupy :)

Miro všude kolem Tebe

27. července 2011 v 23:12
free glitter text and family website at FamilyLobby.com


Večer zaléháš ve svém pokoji, který máš obsypán fotkami Mira a Rosemaid, do měkkých, nadýchaných peřin, v uších ti zní některá z pomalejších písní Mira. Miro usíná s tebou. Přeješ si, aby se ti o něm zdálo, aby tvé přání, představy a touhy alespoň ve snu se staly. Když tě ze spánku probudí burácející déšť o okap, vzpomeneš si na píseň Kvapky. Ještě než se dostaneš do druhé sloky, ale znova usneš.

Druhý den ráno, když odcházíš do školy, všude vidíš louže po nočním dešti, zase ti na mysl vyplave píseň Kvapky a konečně si ji dozpíváš. Cestou autobusem si pustíš v mp3 přehrávači nějakou rychlejší písničku, samozřejmě v podání Mira, aby ses probudila. To však způsobí také stav, že budeš o Mirovi přemýšlet celý den. Víš, že se vše netočí jen kolem něj, ale ty celé dny stejně neděláš nic jiného, než pročítáš všechny možné diskuze, články a čekáš na další vlnu novinek z nejdůvěrnějších zdrojů, např. z webovek oficiálního fanklubu mirosmajda.wgz.cz (pozn. autorky 27.7.2011 : nyní na mirosmajda.sk/w/#fanklub ). Uvažuješ nad tím, na který koncert se zase vydáš…Zvoní…. Cože? To už je konec hodiny? No aspoň ti to uteče a budeš moct zase do svého Šmajdího ráje. Odpočítáváš poslední minuty a pádíš do školní jídelny. Co sis to vlastně dala? Talíř máš před sebou. V hlavě už ti probíhá text písničky Kvôli nám (Vraždy). Říkáš si, tak to jíst už nebudu.

Přicházíš domů, máš hlavu plnou starostí. Na svém CD přehrávači zvolíš číslo 5. Co to bude, to dobře víš. To CD tam už má vlastně svůj domeček. První tóny, a už se cítíš líp, všetko zbytočné odpláva preč (Pod vodou). Pro zlepšení nálady a navození správné rockové atmosféry si pustíš celé CD - Čo sa týka lásky. Volume doprava - náhodné přehrávání! Při písničce Trosky už tančíš po celém pokoji a vychutnáváš si kytarová sóla, neopomeneš je předvést. Skočí ti tam písnička Suchý ľad, no textem se hodí k tvému momentálnímu stavu - ja už ďalej nevládzem. Do předchozí písničky si dala prostě všechno!

Do tvého pokoje přijde tvá mamka a žádá po tobě, aby si zašla nakoupit, předá ti nákupní lístek. Ale jak to, že na lístku chybí banány, avokádo a hroznové víno? Pivo ještě nemůžeš, to jsi předem vyloučila. A co pistácie? Nemůžeš přece bez nich žít, svůj poslední pytlík si snědla skoro na posezení. Ale pozor! Velké množství oříšků ti může způsobit překyselení žaludku a mohlo by ti být ukrutně špatně. Sice se ti moc nechce, ale s nadějí, že si něco z toho budeš moct koupit, odcházíš do nejbližšího obchodu. Couráš se, není kam spěchat, ještě když ti ve sluchátkách hraje Svět. V obchodě sice hraje otřasná hudba, ale ty máš ráda, když si Mirovi písničky můžeš pustit v klidu, kdy tě nic a nikdo neruší. Jsi ve frontě u odkladného pultu a čteš si seznam, co jsi měla koupit. Snad jsem na nic nezapomněla. A vzpomeneš si na písničku Zabudnutí. Ale jen kvůli názvu. Ten text ti akorát připomněl, že se každý den ztrácí plno lidí. Už jsi u pokladny, otvíráš peněženku, náhle se usměješ, prodavač si myslí, že je to na něj, ale mýlí se. Ty máš přece fotku Mira v peněžence.

Tvůj úkol byl splněn. Nakoupeno pro domácnost i pro sebe! Hurá na to. Nezapomeneš si k jídlu pustit nám už známé CDčko. Na počítači Ti jede prezentace s fotkami koncertů, každou si musíš zastavit a pořádně prozkoumat, rozplýváš se. Zapínáš si Internet, jako úvodní stránka se ti zobrazuje Mirův web mirosmajda.sk . Zároveň spouštíš svůj virtuální druhý domov - facebook, kde máš nastaven jazyk - slovenština, připadá ti hrozně sexy, a už ti bliká společný chat "Kdo fandí Rosemaid sem!!". Zrovna si našla úplně bombovou fotku, musíš se jim pochlubit. Honem ji musíš postnout i na svůj Šmajdí blog. A holky už se rozplývají s tebou. Za chvíli se zase ale bavíte úplně o něčem jiném.

Sakra, to už je tolik hodin? Rodiče tě posílají do postele. "Holky já už musím tak ahoj zítra". Rozloučíš se rychle. Náhle si vzpomeneš: "Ale vždyť ještě musím hlasovat do hitparád!" Žadoníš, aby si tu ještě chvíli mohla být. Povoleno! Tak honem na rádio, kde se dá hlasovat 3x denně - Baby - Ale co to? Jak to, že je Miro takhle dole? To už je po několikáté. Dáš hlas, a on zase klesne, další, zůstává, kde je. A máš poslední, co se stane? Najednou se ocitne na druhém místě! "Ale nepřestanu hlasovat! Musíme přece ukázat, že se jen tak nevzdáme!" A teď ještě na ostatní hitparády, za pár minut jsi hotová. Dokonce sis to jednou měřila stopkami, vyšlo ti to na 2 minuty a 55 vteřin! To je panečku výkon! Switch off your PC. "Nebudu zbytečně dráždit rodiče. To bych jim pak musela pustit písničku Scény."

Ještě se ti ale nechce spát. Tak si sedneš do postele a začínáš přemýšlet.

"Díky bohu, že mám všudy přítomného Mira. Nechci ho nikdy ztratit" a tak si zpíváš Last forever.

12.11.2010